מפגש עסקים קטן

להוביל תהליכי גיוון והכללה

גיוון במוצרים ושירותים

diver_shape

מה הוא גיוון במוצרים ושירותים?

אנו מלווים חברות עסקיות בפיתוח ועיצוב מוצרים ושירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות שיעניקו להם יותר אפשרויות לחיים עצמאיים והשתתפות במרחב הצרכני כמו כולם. אנחנו קוראים לזה עיצוב מכליל ומוצרים מכלילים.
מיזם "שווה פיתוח" מאפשר ערך מוסף ייחודי לעסקים השותפים בו: פניה לפלח שוק חדש של לקוחות, הכרת מאפייני הצרכנות של פלח השוק של אנשים עם מוגבלות, חיבור ולמידה משותפת בפורום עסקים של המיזם, יכולות פיתוח חדשניות למוצרים ושירותים, חיבור לארגונים ומומחים בתחום ועוד.

איך עושים את זה?

השלב האידיאלי להתחלת תהליך עם שווה פיתוח הינו בשלב שבו אתם מבצעים שינוי במוצר / אריזה / שירות כלשהו או כאשר אתם ניגשים לפיתוח מאפס. כך, עקרונות העיצוב המכליל ותהליך הפיתוח מתכנסים לפתרון אחד טוב יותר – גם כלכלית וגם חברתית.

div-ser-2

שותפים לעשייה:

 

צוות שווה פיתוח:

ג’וינט ישראל מעבר למגבלות:
ורד רז גצק ויואב פלורנטין
ציונות 2000:
עינת אברהם רוטלוי, שני שביט, ניר שנער וגליה דונט לויטן
קרנות הביטוח הלאומי:
סימה אבישר חבר

שווה פיתוח

פיתוח והתאמת מוצרים ושירותים בעסקים לאנשים עם מוגבלות

כ-18% מאוכלוסיית ישראל הינם אנשים עם מוגבלות שונות ולמרות חלקם הגדול באוכלוסייה המהווים כח קניה גדול, הם אינם זוכים לתשומת לב מהמגזר העסקי כלקוחות ואף מודרים מהמרחב הצרכני.
במטרה לקדם מרחב צרכני שוויוני יזמנו בשנת 2020, יחד עם ג’וינט ישראל מעבר למגבלות והקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי את מיזם שווה פיתוח.

המיזם מלווה חברות עסקיות בפיתוח מוצרים ושירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות שיעניקו להם יותר אפשרויות לחיים עצמאיים והשתתפות במרחב הצרכני כמו כולם.
מיזם שווה פיתוח מאפשר ערך מוסף ייחודי לעסקים השותפים בו: פניה לפלח שוק חדש של לקוחות, הכרת מאפייני הצרכנות של פלח השוק של אנשים עם מוגבלות, חיבור ולמידה משותפת בפורום עסקים של המיזם, יכולות פיתוח חדשניות למוצרים ושירותים, חיבור לארגונים ומומחים בתחום ועוד

במקביל, אנו פועלים לקידום הקול הצרכני של אנשים עם מוגבלות אל מול החברות העסקיות וקובעי המדיניות. כמו כן, אנחנו בונים תשתיות שיאפשרו גישה למידע ונתונים רלוונטיים עבור עסקים.

העקרונות המנחים אותנו הם "Nothing about us without us" (-"לא עלינו בלעדינו") בכל שלבי הפיתוח, ועיצוב מכליל כתפיסה המאפשרת עיצוב לקהל עם צורך מסוים באופן כזה שהמענה הוא טוב יותר ומתאים ללקוחות רבים נוספים.
אנחנו מלווים כיום כ-17 חברות עסקיות מענפי צרכנות שונים ומזמינים חברות עסקיות חדשות להצטרף אלינו.

שווה פיתוח סרט Image

מצגת הישגים לשנת 2023

שותפים לדרך