חדשות וארועים

שווה פיתוח

פיתוח והתאמת מוצרים ושירותים בעסקים לאנשים עם מוגבלות

כ-18% מאוכלוסיית ישראל הינם אנשים עם מוגבלות שונות ולמרות חלקם הגדול באוכלוסייה המהווים כח קניה גדול, הם אינם זוכים לתשומת לב מהמגזר העסקי כלקוחות ואף מודרים מהמרחב הצרכני.
במטרה לקדם מרחב צרכני שוויוני יזמנו בשנת 2020, יחד עם ג’וינט ישראל מעבר למגבלות והקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי את מיזם שווה פיתוח.

המיזם מלווה חברות עסקיות בפיתוח מוצרים ושירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות שיעניקו להם יותר אפשרויות לחיים עצמאיים והשתתפות במרחב הצרכני כמו כולם.
מיזם שווה פיתוח מאפשר ערך מוסף ייחודי לעסקים השותפים בו: פניה לפלח שוק חדש של לקוחות, הכרת מאפייני הצרכנות של פלח השוק של אנשים עם מוגבלות, חיבור ולמידה משותפת בפורום עסקים של המיזם, יכולות פיתוח חדשניות למוצרים ושירותים, חיבור לארגונים ומומחים בתחום ועוד

במקביל, אנו פועלים לקידום הקול הצרכני של אנשים עם מוגבלות אל מול החברות העסקיות וקובעי המדיניות. כמו כן, אנחנו בונים תשתיות שיאפשרו גישה למידע ונתונים רלוונטיים עבור עסקים.

העקרונות המנחים אותנו הם “Nothing about us without us” (-“לא עלינו בלעדינו”) בכל שלבי הפיתוח, ועיצוב מכליל כתפיסה המאפשרת עיצוב לקהל עם צורך מסוים באופן כזה שהמענה הוא טוב יותר ומתאים ללקוחות רבים נוספים.
אנחנו מלווים כיום כ-18 חברות עסקיות מענפי צרכנות שונים ומזמינים חברות עסקיות חדשות להצטרף אלינו.
לתיאום שיחת הכרות מוזמנים לכתוב אלינו בדוא”ל shave@zionut2000.org.il

צוות שווה פיתוח:
ג’וינט ישראל מעבר למגבלות: ורד רז גצק ויואב פלורנטין
ציונות 2000: שני שביט ועינת אברהם רוטלוי

השותפים של שווה פיתוח

הסיפור שלנו

כנס שווה פיתוח 2023

אודליה פיטוסי וחברת ניסקו

אביב בובליל – ושטראוס מלוחים

חיים פתאו וחברת ישראייר